All premium Magento themes at magentothemesworld.com!

 

 

 

اتریش


اتریش به آلمانی Österreich ‏ یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا واسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. که حدود ۶۰٪ این کشور را رشته کوه‌های آلپ شرقی شامل می‌شود. جمعیت این کشور حدود ۸٫۶۰۰٫۰۰۰ نفر گزارش شده است . طبق آخرین آمار دولتی حدود ۷۴٫۱٪ جمعیت اتریش کاتولیک و ۴٫۶٪ پروتستان و ۲۱.۳ ادیان بودند که جز دین‌های رسمی این کشورند. زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کشور اتریش با مساحت ۸۵۶ کیلومتر مربع از ۹ ایالت تشکیل یافته‌است .

تاریخ

پیش از سده‌های میانه، رومیان، اتریش کنونی را نوریکوم می‌نامیدند. نام اتریش از دوره شارلمانی باقی ماند. اتریش تا سالیان درازی هویت سیاسی مستقلی نداشت و در سده‌های میانه بخشی از شاهنشاهی روم بشمار می‌آمد. در پایان سدهٔ ۱۳ رودلف هاپسبورگ بر اتریش کنونی چیره شد و خاندان هابسبورگ از آن به بعد تا قرن بیستم میلادی بر اتریش حکومت کردند. بعد از فروپاشی شاهنشاهی روم در سال ۱۸۰۶، امپراتوری اتریش تشکیل شد. در ۱۸۶۷ امپراتوری دوگانه اتریش-مجارستان شکل گرفت که بعد از شکست نیروهای مرکزی در جنگ اول جهانی به چند بخش تقسیم شد. در ۱۹۳۳ انگلبرت دولفوس حکومتی با گرایش‌های فاشیستی برپا کرد. در ۱۹۳۸ هیتلر کشور اتریش را به آلمان منضم کرد. بعد از پایان جنگ دوم جهانی اتریش به اشغال متفقین درآمد و از ۱۹۵۵ به صورت جمهوری فعلی درآمد

مراحل تاسیس شرکت در اتریش

 1. تکمیل مدارک شهرداری و دادگستری و ثبت شرکتها توسط وکلاء موسسه در اتریش
 2. ارائه طرح توجیهی که در ابتدا توسط وکیل موسسه در اتریش بررسی شده و سپس جهت اخذ مدارک از ادارات مربوطه و انجام امور حقوقی مربوط اقدام می گردد .

-- زمان تقریبی جهت ارسال و تایید مدارک توسط وکیل حدود یک ماه و بسته به نوع فعالیت و نوع مدارک متقاضی

مراحل ثبت شرکت :

۱- سهام داران :
متقاضی می توانند شرکت را حداقل یک و حداکثر ۵ سهام دار تاسیس کند . لازم به ذکر است حداکثر ۲ نفر قادر به دریافت کارت اقامت و اجازه کار می باشند
۲- حساب مالی :
افتتاح حساب بانکی به نام متقاضی در اتریش یا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و داشتن حداقل موجودی ۱۷۵۰۰ یورو ( قابل برداشت بعد از اخذ اقامت )
۳ - بیمه :
بیمه به طور کلی اجباری است حتی اگر متقاضی بیمه مسافرتی داشته باشد. هزینه به صورت ماهیانه بستگی به شرایط متقاضی و نوع فعالیت آن شرکت بین ۵۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد .

اقامت:

۱ - داشتن آدرس :
متقاضی برای اخذ می بایست آدرس مشخص در اتریش داشته باشد . این موسسه می تواند در صورت تمایل متقاضی در زمینه اجاره و خرید آپارتمان کمک کند . ( هزینه آپارتمان حداقل ۲۰۰ یورو )

۲- اجازه کار :
در واقع شما فقط و فقط زمانی می توانید شروع به کار کنید که اجازه کار برای شما صادر شود و این امر بعد از ۴-۵ هفته از اولین قدم شما برای تاسیس شرکت محقق می شود . لازم به ذکر است که شما می توانید در کل اتحادیه اروپا با این کارت اقامت، اقدام به خرید و فروش کنید، به طور مثال : مستغلات و ماشین و ...

۳- تمدید اقامت :
متقاضی برای تمدید اقامت خود میبایست مدارک مورد نیاز را ارائه دهد .

 1. ارائه لیست بیمه یکسال گذشته
 2. ارائه برگه مفاصا حساب مالیاتی
 3. افزایش سرمایه به بالای ۳۷۰۰۰ یورو طی یکسال گذشته ( قابل برداشت )

 1. مزایای اقامت اتریش :

 1. سفر به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به داشت ویزا
 2. داشتن اجازه کار در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا
 3. افتتاح حساب در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا ( منوط به قوانین جاری اتحادیه اروپا )
 4. توانایی خرید و فروش مستغلات و خرید ۱۰۰% به نام خریدار
 5. امکان افتتاح دفاتر شرکت در سایر کشورهای اتحادیه اروپا
 6. امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال توسط وکیل
 7. امکان فرستادن دعوتنامه برای سایرین
 8. عدم نیاز به حضور دائم متقاضی در کشور اتریش ( زمان حضور بسته به نوع فعالیت شرکت متغییر می باشد )