All premium Magento themes at magentothemesworld.com!

 

 

 

گرجستان

گرجستان در مركز و ماورا قفقاز واقع شده است. همسايگان اين کشور از شمال با فدراسيون روسيه (۷۲۳ كيلومتر)، از شرق با جمهوري آذربايجان (۳۲۲ كيلومتر)، ازجنوب با جمهوري ارمنستان (۱۶۴ كيلومتر) و از جنوب غربي با ترکيه (۲۵۲ كيلومتر) هم مرز است. اين کشور بانواحي ناهموار مشخص مي شود و دو سوم آن کوهستاني است.کوه شخارا با ارتفاع ۵۰۶۹ در اين کشور واقع شده است. گرجستان غربي داراي اقليم مرطوب است، در حالي که گرجستانشرقي خشک يا معتدل مرطوب است. گرجستان مساحتي بالغ بر ۶۹.۷۰۰ كيلومتر مربع دارد . براساس آمار رسمي سال ۲۰۱۲ ، جمعيت اين كشور تقریبا" ۵.۰۰۰.۰۰۰ نفر مي باشد . جمهوري گرجستان شامل جمهوري خودمختار آبخازيا و جمهوري خودمختار آجارا بوده و به ۶۵ ناحيه تقسيم مي شود. شهرهاي بزرگ اين كشور عبارت اند از:

 1.                                                                                                                      
 2. تفليس (مرکز کشور) Tbilisi
  کوتائيسي Kutaisi
  گوري Gori
  چياتورا Chiatura
  روستاوي Rustavi
  پوتي Poti
  تقيبولي Tqibuli
  زوگديدي Zugdidi
  تسقالتوبو Tqvaitubo
  سوخومي Sukhumi
  تقوارچلي Tqvarcheli
  گاگرا Gagra
  باتومي Batumi
     

واحد پول اين کشور لاري است. در سال ۲۰۱۳ هر دلار آمريکا برابر با ۱.۶۵ لاري است

اخذ اقامت گرجستان:


۱- اقامت تحصیلی:

پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر گرجستان و بررسی مدارک توسط اداره اقامت گرجستان، یک اقامت یکساله داده می شود. سپس، با رعایت قوانین جاری در کشور گرجستان و تایید مجدد دانشگاه مربوطه , اقامت های یکساله بعدی تا پایان دوره تحصیل صادر می شود.
تذکر: با توجه به قوانین کنونی پارلمان گرجستان، در صورتی که شخصی به مدت ۵ سال در گرجستان اقامت داشته باشد، پس از آن می تواند در صورت داشتن شرایط لازم، جهت اخذ شهروندی و پاسپورت کشور گرجستان اقدام نماید.طبق قوانین، دوران تحصیلی و ویزای تحصیلی جزو این سال ها به حساب نمی آید.

۲- اقامت از طریق کارآفرینی:

در این نوع اقامت پس از ثبت شرکت و انجام فعالیت هایی که نشان دهنده ی فعال بودن شرکت ثبت شده است، مجوز اقامت یکساله گرجستان صادر می شود. پس از یکسال برای تمدید اقامت، با بررسی شرایط و میزان فعال بودن شرکت ثبت شده] سه حالت می تواند رخ دهد:
الف- اقامت یکساله مجدد اعطا می شود.
ب- اقامت 5 ساله اعطا می شود. (برای شرکت های پر بازده)

۳- اقامت از طریق ازدواج:

مطابق با قوانین کنونی پارلمان گرجستان اگر یک زن یا مردی با یک شهروند گرجستانی ازدواج کند، شخص خارجی می تواند بعد از یک ماه از تاریخ ازدواج، جهت اخذ اقامت ۲۰ ساله اقدام نماید. اگر دو سال از تاریخ ازدواج آن ها گذشته باشد، شخص خارجی می تواند تقاضای شهروندی و پاسپورت گرجستانی نماید.
تفاوت بین اخذ اقامت گرجستان و اخذ پاسپورت:
اخذ اقامت گرجستان (دائم) با اخذ پاسپورت و شهروندی یا سیتیزن یک کشور کاملا متفاوت است .اخذ اقامت گرجستان (دائم) یعنی اینکه شما برای همیشه می توانید در یک کشور اقامت داشته باشید و سیتیزن یا شهروندی دائم معمولا با اخذ پاسپورت آن کشور همراه است و یعنی اینکه شما دیگر یک شهروند این کشور هستید یعنی مانند اینکه در این کشور متولد شده اید از حقوق کامل شهروندی مربوط به آن کشور بهره مند هستید .

اقامت موقت گرجستان:

مهاجرت تصمیمی بسیار مهم و نقطه عطفی سرنوشت ساز، در زندگی شما، همسر، فرزندان و نسلهای آینده شماست . همچنین با نگاهی دقیقتر به روند مهاجرت درخواهید یافت كه جریان مهاجرت پروسه ای طولانی، فنی پیچیده و سخت بوده كه كوچكترین اشتباه در بهترین حالت می تواند روند مهاجرت را تا مدتها و حتی سالها با تاخیر توام سازد و یا ناخواسته پرونده مهاجرت را به كلی ملغی و كنسل نماید. ضمنا تمامی متقاضیان باید با قواعدی که توسط قانون مهاجرت كشور هدف ارائه شده است تطبیق داده شوند و تنها جهت متقاضیان واجد شرایط برای اقامت، ویزا صادر میگردد .
درضمن چنانچه کارپرداز یا وكیل شما بتوانند روند و جریان حقوقی مهاجرت را نسبت به شرایط معمول مهاجرت سریع تراز یك فرد معمولی انجام دهند، با احتساب زمان و سایر هزینه های جاری و همچنین یك محاسبه ساده درخواهید یافت كه حتی به لحاظ مالی اقدام كردن از طریق مشاوران خبره كاملا مقرون به صرفه و منطقی خواهد بود.
اگر علاقمند باشید میتوانید با پرداخت هزینه ای معقولانه جهت اخذ اقامت گرجستان اقدام کنید .

شرایط اقامت موقت گرجستان :

هر فرد برای کسب اقامت موقت گرجستان باید حتما دارای یک سری شرایط عمومی و خصوصی باشد.شرایط عمومی اقامت موقت گرجستان شامل نداشتن سوءسابقه در پلیس بین الملل (اینترپل) و داشتن پاسپورت دارای مدت زمان بیش از شش ماه بوده و شرایط خصوصی اقامت موقت گرجستان هم شامل ثبت شرکت در گرجستان و داشتن پلان بیزینسی و استطاعت مالی در حد سرمایه گذاری در گرجستان میباشد.

شرایط اقامت موقت به شرح زیر است :

- حضور شما و همراهان بالای ۱۸ سال در مرحله اول در تفلیس
- ثبت شرکت خود و خانواده یا همراهان ، می توانید مشترک یک شرکت ثبت کنید ، سپس حساب بانکی و ویزا کارت –۳۸۰۰لاری معادل ۲۳۰۰ $ سپرده به بانک در حساب شخصی خودتان فقط برای ۲۴ ساعت .
- اقدام برای کارت اقامت ۱ ساله قابل تمدید با هزینه سالیانه حدود ۱۰۰ $

مزایای اقامت موقت گرجستان :

اقامت موقت گرجستان دارای مزایای متعدد میباشد که مهمترین آنها اخذ اقامت دائم و پاسپورت گرجی است.از دیگر مزایای اقامت موقت گرجستان میتوان به عدم پرداخت مالیات خروج از کشور در مسافرتهای خارجی و همچنین حمل ماشین از کشورهای خارجی به کشور عزیزمان ایران و در داخل کشور گرجستان نیز به کلیه حقوقی که به یک گرجی تعلق میگیرد از جمله افتتاح حساب بانکی و اخذ وام و .... اشاره کرد .

اقامت دائم گرجستان:

شرایط گرفتن اقامت دائم :
مدت زمان گرفتن اقامت دائم گرجستان 5 سال می باشد که شامل موارد زیر است :
- گرفتن اقامت موقت یک ساله
- گرفتن دو بار اقامت دوساله
سپس طبق شرایط موجود کشور گرجستان گرفتن اقامت دائم محقق خواهد شد. اقامت دائم شما بسته به سرمایه گذاری و کار شما دارد که باید ثابت کنید که خلاف نمی کنید و درست کار می کنید . بعد از یکسال اقامت ۵ ساله می گیرید .
برای اخذ اقامت گرجستان , ابتدا باید به مطالعه شرایط اخذ اقامت گرجستان و شرایط اقامت گرجستان پرداخت. با توجه به اینکه پرداخت مالیات بخش اعظمی از درآمد دولت گرجستان را تشکیل می دهد فقط کسانی موفق به اخذ اقامت گرجستان به طور دائم می شوند که در آن کشوربه راه اندازی Business بپردازند و با پرداخت مالیات شرایط اقامت گرجستان را به صورت موقت بدست آورند و در صورتی که ۳ تا ۵ سال در آن زمینه فعال باشند موفق به اخذ اقامت گرجستان به صورت دائم می شوند.